Thursday, February 26, 2015

Vabariigi 97.aastapäeva eel tunnustasime tublisid tegijaid


Ma tänan kõiki, kes esitasid kandidaate tunnustamiseks. Need inimesed  märkasid ja ei olnud kadedad, et kiita ja tunnustada. Viiendat korda jagasime  vabariigi aastapäeva eel tiitleid noortele ja noorte sõpradele. Meie,  8-liikmelisel noortekomisjonil  oli tore lugeda nii positiivseid lugusid. Esitati kokku 16 nominenti tiitlitele Aasta Noor ja Aasta Noorte Sõber , Noortesõbralik Tegu ja Parim Noorteprojekt.
Aasta Noor 2014 - Renar Kihho
Aasta Noorte Sõber 2014 - Carmen Aarna

Nominendid Aasta Noore tiitlitele olid veel Hannela Kiho, Signy Aarna, Aaron Aarna, Rasmus Puur ja Mikk Seene.
Nominendid Aasta Noorte Sõber tiitlitele oli Mare Muru, Signy Aarna ja Eha Kamenik.
Tänukiri anti noorte poolt ka noortekeskuse asutajale ja kauaaegsele sõbrale, valla sotsiaaltöötajale Juta Otsale Noortesõbralik Tegu 2014  - Kergliiklustee rajamine Ahja Alevikku

Aasta Noortesõbralik Tegu  2014 kohta on esitajad kirjutanud –
Noored  saavad nüüd sportida ning kasvõi niisama jalutada ning Ahjat imetleda.  Kui midagi toas teha pole lähed välja ja jalutad kergliiklustee peal. 
See tagab ohutu koolitee paljudele õpilastele. Koht, kus saab proovida rulluiske ning jalgrattaga sõita. Mõnus jalutamiseks noortele emadele oma pisikeste lastega.
Nominendid olid veel-    Põlvamaa Õpilasmaleva Ahja rühma tegevus – anti tööd 18 noorele, sel aastal esimest korda ka 12.aastastele, maakonna  kokkutulekul  saavutati I koht , vabariigis jäädi TOP 10-sse, rühmajuhid Mari-Liis Nummert ja Piret Palm ning
maalinäitus Ahja Bussijaamas – see on seotud tegevus õpilasmalevaga, juhendaja oli Helen Otsa. 
Parim Noorteprojekt 2014 -  Ball „Kesköine tähistaevas“( korraldajad Laura Saks, Sirli Kooskora ja Renar Kihho)
Väga väljapeetud sündmus, mis pani ka noored riietuma ning käituma vastavalt

Esitatud oli ka Ahja Saunaralli –see on  hea näide koostööst valla ettevõtjatega, kus 8 saunaomanikku kütsid sauna ja andsid põnevaid ülesandeid võistkondadele.
Tunnustused andsid üle vallavanem Peeter Sibul ja noorsootöötaja Piret Palm
Sündmus oli pidulik, esinesid Ahja lasteaia, kooli ning kultuurimaja ansamblid ja kollektiivid. Noortekeskuses oli Kaitseliidu poolt relvanäitus, külas oli Ants Laaneots. Üritust kajastas ka Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat.

Pildil lipukandjad - Ahja rühma kodutütred ja noorkotkad.

No comments:

Post a Comment