Tuesday, July 1, 2014

Põlvamaa noortekeskuste VIII suvepäevad Oraval

Sellel suvel on kohustuslikuks jututeemaks ilm. Kai Laanemaa ja Orava noored korraldajad olid Ilmataadilt kaubelnud päikeselise sademeteta päeva. Päikseranna Puhketalu Kõverjärve ääres oli imeilus ja sõbralik. (Peale väikeste mustade putukate, keda meie kandis kutsutakse tsämblasteks, oravalased nimetavad neid mudalasteks).
Niisiis kohal olid kõik Põlvamaa noortekeskuste esindused, kes vähema-, kes rohkemaarvuliselt, kokku oli osalejaid kindlasti 100 ringis ( korraldajad teavad täpsemalt). Tervitama oli tulnud noori ka Orava vallavanem Riina Sabalisk. Kätlin ja Kirke laulsid tervituseks.
Natuke elevust, kohanemist ja üksteisega tutvumist ning oligi võimalus tutvuda Piirivalve koerajuhtide ja nende koertega. Väga julged poisid said isegi proovida, mis tunne on, kui oled "kurjasti käitunud" ja koer ründab.

Päeva mahtus veel matkamäng, kus ühes punktis oli kasulik teada kõiki Põlvamaa noortekeskuste noorsootöötajate nimesid ja noortekeskust, kus ta töötab. Selgus, et see polnud kergete killast ülesanne.
Siin nad on, pildilt on puudu Maarja Mooste noortekeskusest.
Õhtupoolikul tuli igal noortekeskusel etendada ühte muinasjuttu. Ahja noorted tutvustasid loosi tahtel  "Tuhkatriinu" lugu, mille  moodsamaks kohendasime. Ilus õhtu lõppes diskoga ja paljud ilmselt magama ei kavatsenud jäädagi. Hommikul oldi sellegipoolest virged ja taas JJ tantsustuudio treeneritega hommikutantsu tegemas. Piirivalveameti päästjad olid taas kohal, et õpetada meile päästmist ja õiget käitumist ohuolukorras.
Ja oligi aeg koduteele asuda. Kus toimuvad ja kes korraldab järgmised suvepäevad, seda veel ei tea.
 I - V korraldas Kanepi, VI Ahja, VII Põlva, VIII Orava.
Aitäh Kaile ja Orava noortele mõnusa olemise ja traditsiooni jätkamise eest.

No comments:

Post a Comment