Monday, July 7, 2014

Ahja I SaunarallistAhja pidas enne jaani esimese saunaralli
Margit Õkva
margit@polvakoit.ee
21. juunil startis Ahja Spordihoone juurest kohalikke saunu läbi rallima viis viieliikmelist võistkonda. Nii korraldajatel kui ka osavõtjatel on põhjust uskuda, et ega esimene teiseta jää.
Kuigi ettevõtmise korraldaja Piret Palm hindas Kanal2 uudistesaates Reporter võistlejate arvu tagasihoidlikuks, on saunaomanike positiivne tagasiside piisav põhjus järgmisel suvel ettevõtmist korrata. 
 Saunaralli eestvedaja Piret Palm ütles maakonnalehele, et tegelikult on idee taga Ahja noored Renar Kihho ja Laura Saks.

 «Kiidan väga noorte koostööd valla ettevõtjatega, kes on nende tegemisi alati toetanud. Seekord saime nõusse kaheksa saunaomanikku. Igas saunas tuli  võtta  viis minutit leili ja  täita saunaomaniku antud ülesanne,» sõnas Palm.
Saunalisi soostusid vastu võtma Lokko talu peremees Priit Trahv, Kristiina talu ( perekond Öövel), Indreku talu (Indrek Loid), Vardi talu (Uudo Palm), Maasikamäe talu (Kristiina Roositalu), Otto Kietzeri, Ander Asuri ja Taavi Hernitsi ehitatud mobiilne kilesaun, Ahja jahtkonna kilesaun ja Palo talu suitsusaun (Piret Sõmer), kus muu hulgas saadi «maitsta» ka küüslauguleili.
Saunaomanike jagatud ülesandes peegeldasid paljuski omaniku eripära. Mõistagi ei pääsenud saunalised omanikule meelepärase saunaviha tegemisest, kuid selle kõrval tuli sooritada ka õhupallide täpsuslaskmine, mängida saunaomanikuga kabet, püüda hõbekokri, köielt vette hüpata, grillida ja teeparanduseks ämbriga liiva tassida. 


Saunaralli võitjaks osutus võistkond Muhedad Vihameistrid Võnnu vallast Tartumaalt. Rallitud saunade seast tuli saunalistel valida ka parim saun.
 Selleks osutus Ahja jahtkonna kilesauna, kus võistlejad hindasid leili heaks, ülesande põnevaks ja suupisted maitsvaks. 

Noor Maasikamäe Talu perenaine Kristiina Roositalu sauna kiideti vastuvõtu ja ekstreemse ülesande eest.
 Väikse võistlusmomendi pakkusid korraldajad Ahja järve randa kogunenud publikulegi.
Võitjameeskonna auhinnaks oli veerand siga OÜ-lt WildCow. Parimat sauna premeeriti Raido Vildi valmistatud metallplaadiga «Parim Saun 2014» ning suure grillahjuga. Kõigile võistlejatele jäid mälestuseks Helen Otsa õmmeldud linasest kangast saunalinad peal Anneli Vildi tikitud Ahja I saunaralli logo. Kõiki kolme auhinnafondi panustanud isikut iseloomustab sõnapaar «kohalik käsitöömeister».
Ettevõtmist toetas Eesti Avatud Noortekeskuste kaudu EMP programm, mille eesmärk on parandada 7-26-aastaste noorte heaolu ja kaasatust üle Eesti.

No comments:

Post a Comment