Monday, June 25, 2018

Malevasuvi Ahjal

Malevasuvi  Ahjal oli üle kolme aasta taas,13 noort töötas 25.06 - 06.07.
Noortemaleva toimumist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Tänaseks on malevasuvi seljataga, koostan aruannet ja teen siin väikese ülevaate.
Avaldusi esitati samapalju, kui oli võimalus tööle võtta, seega valikuid ei tulnud teha. Töölepingud sõlmis MA Ahja Kultuurimajaga  Annabel Tagaküla, Mariel Osik, Kretlin Kalson, Agnes Rohtsalu, Dagni Loid, Mariliis Mägi, Jaryna-Nelly Mänd, Kaarel Vardja, Rainis Kade, Aigar Blohhin, Kristjan Rasmus Vilt, Martti Parts ja Angela Puur. Angela oli ainuke eelneva aastase malevakogemusega ja seega sai ta olla  rühmajuhi abi. Ülejäänud andsid koos vande, et saada täisväärtuslikeks malevlasteks ja  kanda malevasärki

 Tööandjad oli Põlva Vallavalitsuse allasutused, kellele oleme väga tänulik töökogemuse eest - Ahja Kool, Ahja Lasteaed, Ahja Hooldekodu, Ahja Noortekeskus, tegime heakorratöid pargis ja staadionil. Palga maksis Põlva Vallavalitsus, maitsvat lõunat sõime Ahja Pubis, mille kulud kattis projekt "Noorte Töösuvi", rahastaja ESF, ENTK, HTM.
Esimene kogemus oli noortele tööleping, mille töötasime läbi põhjalikult rida realt, enne kui alla  kirjutati. Samuti rääkisime ka tööohutusnõuetest ja riskidest.
Teisel töönädalal tuli meile külla Meelika Tamberg Võrumaa Töötukassast, kellelt sai vastuseid tekkinud küsimustele, kuidas käituda tööturul, kuidas CV koostada, teha eelarvet, et oma sissetulekutega toime tulla jpm.
Ilmad olid enamuses väga ilusad ja sobivad õuetöödeks, kaks viimast päeva olid küll vihmasahmakatega, mis segasid värvimistöid. Põhiline töö oli siiski värvimine, tegime tühjaks kümneid värvipurke, kokku kulus ligi 30 liitrit värvi, mitusada meetrit maalriteipi. Avastasime nipi, et õlibaasil värvi saab nahalt lihtsalt puhastada toiduõliga. Kõige tüütum töö oli noorte arvates stendide puhastamine klambritest.
Pärast tööd käisime jalgratastega Kristiina Tares aiakontserdil noorte bändi Trio Comodot kuulamas. Lisaks muusikale nautisime 12 km teekonda jalgratastel, tagasiteel loojuva päikese ja koduse maastiku ilu. Rattasõit oli meil igapäevane, kõige kaugema nurga rahvas tuligi 6km kauguselt tööle.

Malevasuve lõpetasime koos Põlva Noortekeskuse malevlastega Hiiumaal. Reis oli meil 3-päevane.

Uhke tunne  oli, et lisaks vanemate taskurahale oli kotis omateenitud raha 136.-. Iga päev töötasid noored  neli tundi, tunni hinnaga 2.97. Hea töö eest said ka preemiat 6.-
Reis oli väga tore, ilmad olid superhead, sobivad ujumiseks ja matkamiseks.  Ka reis sai teoks tänu projektile "Noorte Töösuvi". Aitäh vahvatele Põlva noortele ja noorsootöötajatele Nelele, Hanna-Gretele ja Annikale.

No comments:

Post a Comment